EXPERT (Out-door)

Fotoselli otomatik yana kayar kapılar, ofis, perakende satış ortamları, hastaneler, havaalanları ve konut girişleri için uygundurlar. Fotoselli otomatik yana kayar kapılar kompakt, dayanıklı, enerji tasarrufu sağlayan, hırsızlık önleme, acil çıkış ve yangın özellikleri dahil olmak üzere güvenlik ve emniyet seçenekleri sağlayan ürünlerdir.

Fotoselli otomatik yana kayar kapı çözümleri, yapıların giriş ve çıkışlarında insanların ve malların sorunsuz, güvenli ve kesintisiz şekilde iki yönlü akışını sağlamak için tasarlanmıştır. İlk izlenimler önemlidir. Dayanıklı ve geniş ürün yelpazesi görselliğe dayalı ilk izlenim her zaman yapıların çekiciliğini artırır.

Yana Kayar Üretim Kapılar

SKYLINE (İÇ MEKAN – ÖZEL KULLANIM)

Yana Kayar Üretim Kapılar

Bir Doğrusal motor, dönen yerine elektrikle çalışan bir motordur. Uzunluğu boyunca doğrusal bir güç üretir. Hareket, motorlar içindeki manyetik alanların etkileşimi yoluyla, Manyetik çekim ve itme gerçekleşir. Geleneksel tahrik ünitelerinin aksine, doğrusal motor tahriklerinde makaralar, kayışların olmayışı, kollar ve diğer mekanik parçalar, çok kompakt ve şık bir sonuç verir. 50 x 55 mm'lik gövde, iç mekanlar için çok uygun, şık tasarımlar sunar. Kurulum süreci basitleştirilirken, bakım maliyetleri azaltılır. DC motorları kullanan geleneksel teknolojilere kıyasla çok daha fazla sessiz ve arızasızdır.

Skyline'ın Avantajları;

- Zarif ve şık Kompakt boyut
- Hızlı kurulum Gerçek "Tak-Çalıştır"
- Güvenilir Daha az mekanik parça, daha az aşınma
- Kolay bakım Daha az mekanik parça: kasnak, kayış ve motor yok
- EN16005 ile uyumlu, emniyetli ve dayanıklı

Yoğun Kullanım Alanları

- MUTFAK KAPILARI
- OTELLER
- OFİSLER
- HASTANELER
- RESTORANLAR
- HAVALİMANLARI

HERMETİK

Hastanelerde ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinde kullanılan antibakteriyel hijyenik oda kapılarıdır. Hijyenik bir mekan ve etkili bir izolasyon gerekenyerlerde kullanılan hermetik kapıların en önemli özelliklerinden biri de ameliyathane gibi özel iklimlendirme yapılmış odalardaki koşulların korunmasını sağlamaktadır.

Son Derece Sessiz / Extremely Quiet
Titreşim önleyici contaları sayesinde bütün versiyonlar son derece sessizdir, dolayısıyla konfor ve sessizlik gerektiren or tamlarda kullanılmaya çok uygundur

Maksimum Hijyen / Maximum Hygiene
Yuvarlatılmış alüminyum gövde ve vidaları görünmeyen çerçeve toz birikimini önler, temizlik kolaylığı sağlar. Otomatik kapılar elle temas edilmesine gerek kalmadan hem hastaların hem de hekimlerin hijyen ve güvenlik gereksinimlerini karşılayacak kapasitede olmalıdır.

Maksimum Güvenlik / Maximum Security
Otomasyon sistemine kanat hattı üzerindeki nesne ve insanları algılayan “görünmez” sensörler entegre edilebilmektedir. Kanadın kişi veya nesnelere kazara çarpmasını da önleyerek sadece geçiş hattında değil, kanatların hareketinde de tam bir güvenlik sağlarlar. Sensörler özellikle geleneksel fotoseller tarafından algılanmayabilecek sedye ve tekerlekli sandalye geçişlerinde büyük önem taşır.

Maksimum Kapasite / Maximum Capacity
X ışınlarına karşı kurşun eklerle korunan ağır kapı kanatlarının kullanıldığı radyoloji sektörünün ihtiyaçları Kurşunlu Kanat versiyonuyla mükemmel şekilde karşılanmaktadır.

Yüzey Çeşitliliği / Surface Diversity
Otomatik Schmelz Hermetic kapı girişleri tüm RAL renkleri, eloksallı kaplamalar ve Abet/Print renk gamında HPL laminant kaplamalarla tedarik edilir. Ayrıca Schmelz Hermetic, scotch brite yüzeyli AISI 304 inox çerçeveler ve kanatlarla imal edilebilir.

- Tek Kanat genişliği minimum 700 mm (700mmx1 kanat) maximum 2000 mm (2000mmx1 kanat) olabilir.
- Yüksek torklu milyonlarca kez açmaya uygun motor bulunmaktadır.
- Kanatların sıkışmasına karşı motorların otomatik olarak geri çalıştırma özelliği vardır.
- Güç-pozisyon ve Ivme ölçme sayacı ile micro işlemci kapı kanat ağırlığı ayarını yapabilir.
- Her kapıda bir adet emniyet fotoseli standart olarak bulunmaktadır.
- Mikro işlemci üzerinde bulunan digital gösterge ve butonlarla parametre ayarı kolaylıkla yapılabilir.
- Mikro işlemciye bağlı digital kontrol panelinin üzerinde bulunan digital gösterge ile arıza kodları görülebilir ve kolay servis imkanı sağlar.
- Mekanizma Yüksekliği 280, Derinliğ 180 mm

TELESKOPİK

Konumu itibariyle Yerin dar olması durumunda daha fazla alan kazanmak ve daha geniş bir kapı boşluğu oluşturmak için kullanılır. Ayrıca kapı sisteminin kapama kuvvetinin sürekli kontrolü sayesinde maksimum çalışma güvenliği elde edilir.Tek tarafıı açılır teleskopik kapılar 3 kanattan oluşur. Bunlardan birisi sabit kanat (yada duvar) diğer iki kanat ise hareketlidir. ( Asansör kapıları örnekli ), aynı yöne doğru birbiri üzerinde kayan , 2 adet kanattan oluşur.

GENEL ÖZELLİKLER

- Türkiye de İLK ve TEK olarak Tek Ray üzerinde çalışan teleskopik otomatik kapı sistemidir.
- İstenilen geçiş alanında mükemmel bir ilişki, genişlik ve açıklık sağlar.
- Sessiz, sağlam ve pürüzsüz çalışma sağlar.
- Zeminler için özel klavuz sistemleri içerir.
- Çok sayıda giriş sensör seçeneği ve aksesuar mevcuttur.
- Alarm ve emniyet sistemleri ile senkronize çalışabilir.
- İki Adet Yüksek torklu milyonlarca kez açmaya uygun motor bulunmaktadır.
- Kanatların sıkışmasına karşı motorların otomatik olarak geri çalıştırma özelliği vardır.
- Encoder sistemi sayesinde mesafe ölçme sistemi ile kanatların daimi pozisyon ayarı yapılabilir.
- Güç-pozisyon ve Ivme ölçme sayacı ile micro işlemci kapı kanat ağırlığı ayarını yapabilir.
- Taşıyıcı ray profili, TEK RAY üzerinde taşınmaktadır.
- Mikro işlemci üzerinde bulunan digital gösterge ve butonlarla parametre ayarı kolaylıkla yapılabilir.
- Mikro işlemciye bağlı digital kontrol panelinin üzerinde bulunan digital gösterge ile arıza kodları görülebilir ve kolay servis imkanı sağlar.
- Mekanizma Yüksekliği 100 mm , Derinliğ 180 mm.

NONA (İÇ MEKAN – ÖZEL KULLANIM)

SCHMELZ NANO, kapıların efor harcamadan açılıp güvenli bir şekilde tekrar kapanmasının yeni ve rahat yoludur. Kapıların otomatik, sessiz, emniyetli çalışmasını sağlar. Gün boyunca herkes için ideal bir yardımcı. Küçük ve zarif dizaynının yanı sıra yüksek teknolojisiyle de etkileyicidir. Çalıştırılması oldukça kolaydır. Her türlü ihtiyaca göre farklı kullanım şekilleri sunar. Bunlara ilaveten tüm bu rahat ve güvenli kullanım kolayca kurulabilir ve çalışmaya hazırdır.

Tüm Otomatik hale getirecek tüm 90° açılır kapılar için değişik çalışma ihtiyaçlarına uygun farklı modeller mevcuttur.

SENSÖRLER

RADAR

Otomatik kapılar için radarlı hareket sensörü MITRON-MR1 küçük,estetik Gövde içine monte edilmiş,kullanımı kolay radarlı hareket sensörüdür. MITRON-MR1 pek çok uygulamada güvenilirdir. MITRON-MR1 otomatik sürme kapıların ideal etkinleştirilmesiyle optimum bir insan geçişini garanti eder.

 

EL SENSÖRÜ

El sensörü, genellikle hastane kapıları gibi hijyenin önemli olduğu yerlerde kullanılan ve elinizin ürün üzerine yaklaştırılması ile anahtar görevi gören, kızıl ötesi sinyaller ile çalışan bir donanımdır. Hastane kapıları ile sınırlı kalmayan, ihtiyaca göre bir çok yerde kullanılabilecek olan bu ürünün teknik bilgileri aşağıda belirtilmiştir.

- MITRON HS01, infrared modülasyon, demodülasyon-müdahele gibi durumlara uyum sağlar ve sinyale gerek duymaz.
- MITRON HS01temassız endüksiyon tasarımıyla kapı kolay ve temiz açılır. İletim mesafesi gerçek durumlara göre 1 - 5cm arasında olabilir.
- MITRON HS01 El Sensörü uzun hizmet ömrüyle düşük güç tasarımı sağlar ve yüksek hassasiyetli infrared tüplere uyum sağlayarak, kapı açılışlarına çabuk tepki verir.

Yana Kayar Üretim Kapılar

EMNİYET FOTOSELİ

Emniyet fotoseli, güvenlik ve kontrol amacıyla üretilmiş, kızıl ötesi sinyaller ile alıcı ve verici olarak çalışan bir ünitedir. Alıcı ve verici gözlerin birbirlerini görecek şekilde montaj edilmesi ile sistem kurulur. Gözlerin arasına engel girmesi ile kart üzerinde çıkış alınır.

Yana Kayar Üretim Kapılar